X
Co máte dělat, když se Vaše sluchadlo namočilo? 1. Nepropadejte panice! 2. Musíte vědět, jak správně sluchadlo vysušit. 3....
2018-11-02

Štítky

Co dělat, když se sluchadlo namočilo?

Všichni víme, že je důležité udržovat elektronické přístroje v suchu, a když se to nepovede, můžeme použít osvědčený trik s rýží. Nicméně když Vám namoknou sluchadla, jste více ve stresu. Pokud se Vaše sluchadla náhodou někdy namočí, pomohou Vám následující tipy.

 

Všichni víme, že je důležité udržovat elektronické přístroje v suchu, a když se to nepovede, můžeme použít osvědčený trik s rýží. Nicméně když Vám namoknou sluchadla, je to o něco více stresující. Pokud se Vaše sluchadla náhodou někdy namočí, pomohou Vám následující tipy.

Nepropadejte panice!

Dřevo, elektronika a sluchadla mají jednu věc společnou: při kontaktu s vodou jsou velmi náchylné k poškození.

Pokud trpíte ztrátou sluchu, možná jsou pro Vás sluchadla Signia velmi cenným pomocníkem v každodenním životě. Elektroniku používáme každodenně a osobní zařízení jako například sluchadla či smartphony nám mohou velmi přirůst k srdci. Nicméně je nutné mít na paměti, že stejně jako telefon, i sluchadlo můžeme vysušit, opravit nebo vyměnit. Všichni se snažíme vyhnout zbytečným finančním nákladům, ale pamatujte, že pokud se Vaše sluchadlo namočí, není to konec světa.

Takže nepropadejte panice! Panika vede ke stresu, nervozitě a dalším problémům. Jednoduše zůstaňte v klidu a snažte se sluchadla co nejlépe vysušit. Nepředpokládejte hned, že jsou zničená, a snažte se ze všech sil minimalizovat škody. Pokud zareagujete dostatečně rychle, můžete tento problém bezbolestně vyřešit.

Jak vysušit sluchadla

V první řadě musíte vědět, jak sluchadla správně vysušit. Je to velmi jednoduché a i když to vyžaduje trochu trpělivosti, vysušit sluchadlo nedá moc práce. Nejprve se ujistěte, že se Vaše sluchadlo nenachází v blízkosti vody. Čím méně přímého kontaktu s vodou, tím lépe.

Pokud je sluchadlo zapnuté, vypněte jej. Pokud má Vaše sluchadlo baterie se zinko-vzdušným článkem, ihned je vyjměte. Vyhoďte je a zatím nedávejte do sluchadla náhradní. Nechte sluchadlo vypnuté, dokud se zcela nevysuší. Zatřeste s ním, abyste z něj dostali zbývající vodu, a pak jej vysušte papírovou utěrkou či hadříkem. Snažte se odstranit veškerou vodu, to pomůže vysušení sluchadla.

Poté co manuálně odstraníte vodu, můžete sluchadlo začít vysoušet. Pokud máte čas, nechte sluchadlo jednoduše na vzduchu. Dejte ho na teplé místo, ale nenechávejte jej v blízkosti přímého tepelného zdroje. Vysoká teplota je pro sluchadla velmi nebezpečná, jelikož může roztavit součástky uvnitř přístroje. Nikdy proto nedávejte sluchadla na radiátor, do trouby či do mikrovlnky. Může se to zdát jako rychlé řešení problému, nicméně napáchá to více škody než užitku.

K vysušení sluchadla můžete použít fén na vlasy, nicméně zde je na místě opatrnost. Mějte fén zapnutý na nejmenší výkon a nedávejte ho blízko ke sluchadlu. Na nedostupných místech můžete vodu vysušit nějakou pomůckou pro čištění, nicméně buďte opatrní a nepřehánějte to. Byla by škoda, kdybyste vnitřek sluchadla náhodou poškodili.

Po vysušení sluchadla do něj dejte novou baterii a zapněte jej. Pokud nastanou jakékoliv problémy, obraťte se na technika či servis.

Příslušenství pro údržbu sluchadel

Uživatelé sluchadel, kteří si přejí o své sluchové pomůcky pečovat, mají k dispozici velké množství příslušenství. Pokud se často potýkáte s vlhkostí, mohlo by se vyplatit investovat do produktu určeného k vysoušení sluchadel, např. sušících tablet či kelímku na vysoušení. Tyto produkty nejsou drahé a nabízí spolehlivý účinek. Některé Vaše sluchadla dokonce sterilizují, takže když je vyndáte, budou nejen suchá, ale i čistá.

 

No Fields Found.