X
Následujících šest tipů Vám poradí, jak se připravit na let se sluchadly. Ať vše proběhne hladce, od bezpečnostní kontroly po přistání v cíli.
2018-11-26

Štítky

Do letadla se sluchadly: šest tipů pro komfortní let

Téměř každý občas musí letět letadlem, obzvlášť pokud má příbuzné či přátele po celém světě. Ať letíte na dovolenou nebo na služební cestu, je dobré vědět, jak nošení sluchadel ovlivní Váš zážitek.

 

Téměř každý občas musí letět letadlem, obzvlášť pokud má příbuzné či přátele po celém světě. Ať letíte na dovolenou nebo na služební cestu, je dobré vědět, jak nošení sluchadel ovlivní Váš zážitek.

Možná býváte na palubě letadla často, ale stejně můžete mít otázky ohledně nošení sluchadel při letu. Na cestu letadlem je důležité se vždy připravit, a sluchadla jsou stejně zásadní jako pas či palubní vstupenka. Pokud byste uvízli na neznámém místě bez sluchadel, mohlo by to nepříjemně narušit Vaše plány. Abyste se takovým nepříjemnostem vyhnuli, je lepší vše řádně zorganizovat. Následujících šest tipů Vám prozradí, jak se připravit na let se sluchadly, aby vše proběhlo hladce, od kontroly až po přílet do cíle.

1. Ujistěte se, že jsou sluchadla plně nabitá. Nabijte je přes noc nebo mějte při ruce záložní baterie.

2. Informujte někoho o své nedoslýchavosti, například letušku nebo Vašeho souseda. Pokud by došlo k nějaké mimořádné události, může Vám někdo pomoci.

3. Vezměte si s sebou pomůcky pro čištění sluchadel a odvlhčovač. Některá pouzdra mají odvlhčovač již zabudovaný a pokud Vaše pouzdro ne, nezapomeňte si jej přibalit k čistícím pomůckám. Díky tomu budete moci svá sluchadla udržovat v čistotě a v suchu i když jste mimo domov.

4. Pokud letíte do zahraničí, nezapomeňte si v případě potřeby pořídit adaptér. Některé hotely jej nenabízí, a to by mohl být problém. Adaptér si můžete koupit i přes internet a díky němu si budete moci sluchadla nabít kdekoliv.

5. Nerezervujte si sedadla u nouzového východu. Toto bezpečnostní opatření se týká lidí trpících ztrátou sluchu. Proto si rezervujte sedadla včas.

6. Když procházíte detektory kovu, ztište si zvuk! Při průchodu detektorem můžete uslyšet hlasitý, nepříjemný a zkreslený zvuk. Abyste se vyhnuli komplikacím, dejte letištní ochrance včas vědět, že máte sluchadla.

Příběh pilota

Sluchadla nepotřebují pouze pasažéři. John Best, který pilotuje stíhačku, nosí sluchadla Signia po příhodě, která se mu stala, když startoval z letadlové lodi. „Z řídící věže přišel pokyn a já jsem uslyšel své číslo,“ vzpomíná John. „Začal jsem se otáčet a můj dispečer řekl: ,Přestaň, to neplatí tobě,‘ a v tu chvíli jsem si uvědomil, že s mým sluchem není něco v pořádku.“

Johnův příběh si můžete poslechnout zde.

Díky sluchadlům Signia slyší John veškeré zvuky z okolí v krystalicky čisté kvalitě. Díky různorodým funkcím si může nastavovat způsob poslechu a může měnit poslechové programy podle situace.

Pokud uvažujete o pořízení sluchadla, zkuste se zamyslet nad tím, jaké by Vám vyhovovalo. Lidé s tinnitem mohou mít jiné potřeby než lidé s jednostrannou ztrátou sluchu. Pokud Vás zajímá, jaké máte možnosti, obraťte se na svého lékaře. Pokud ke specialistovi ještě nechodíte, vyzkoušejte naše Vyhledávání lékařů.

Informovat se o nabídce sluchadel je první krok k lepší budoucnosti. Svět je plný rozmanitých zvuků a hlasů a se sluchadly Signia zní vše lépe.

No Fields Found.