X
Sluch je mnohem důležitější, než si možná myslíte. Díky němu můžeme komunikovat, porozumět ostatním, a dokonce jsme sebevědomější a úspěšnější.
2019-06-13

Štítky

7 důležitých věcí, které by měl o sluchadlech vědět každý

Sluch je mnohem důležitější, než si možná myslíte. Díky němu můžeme komunikovat, porozumět ostatním, a dokonce jsme sebevědomější a úspěšnější.

Sluchadla jsou nyní pro miliony lidí z celého světa každodenním a nepostradatelným komunikačním pomocníkem. Pomáhají nám dorozumívat se ve větších i menších skupinách, v práci, doma, ve volném čase. Co nejlepší poslech i porozumění zajišťuje odborník, který všestrannou pomůcku upraví a nastaví na míru. Sluchadla navíc neustále podporují osobní i duševní pohodu a psychickou rovnováhu. Protože jen ti, kteří dobře slyší, mohou z života vytěžit maximum.

Přinášíme Vám sedm důležitých informací o sluchadlech a důvody, proč bychom si měli sluch jakožto nesmírně cenný smysl hýčkat:

1. Lidé, kteří dobře slyší, lépe komunikují

Ke komunikaci patří řeč, poslech a porozumění. Dobrý sluch je důležitý od nejútlejšího věku, protože je předpokladem pro správné osvojení řeči. Později díky sluchu slyšíme, rozumíme a správně chápeme všechny významy a nuance komunikace.

2. Lidé, kteří dobře slyší, přistupují k životu pozitivně

Spokojenost a optimismus úzce souvisí s tím, jak dobře se jedinec vyzná ve svém prostředí. Zde má dobrý sluch zcela zásadní roli, protože v rámci mezilidské komunikace dodává sebevědomí a zabraňuje nedorozuměním.

3. Lidé, kteří dobře slyší, se méně stresují

Zdravý sluch usnadňuje každodenní konverzaci, která bývá narušovaná šumem a hlučným prostředím. Lidé, kteří rozumí špatně nebo nerozumí vůbec, se musí častěji ptát, tím ztrácí jistotu a postupně se vystavují dlouhodobému stresu, který trvale poškozuje zdraví a kvalitu života. Sluchadla ale pomáhají efektivně překonávat problémy s poslechem i porozuměním.

4. Lidé, kteří dobře slyší, působí sebevědoměji

Uznávání a přijímání úzce souvisí s vlastním vzhledem a jeho účinkem na ostatní. Funkční sluch poskytuje nezbytnou jistotu pro orientaci a úspěšnou účast v konverzaci, čímž roste i sebevědomí

5. Lidé, kteří dobře slyší, jsou úspěšnější

Dnes komunikace formuje naše osobní i pracovní životy víc než kdy jindy. Dobrý sluch je proto absolutní nezbytností pro kariérní postup. Bezchybný sluch prospívá i soukromým a rodinným vztahům, jasnému porozumění a pochopení.

6. Lidé, kteří dobře slyší, mají dobrou orientaci

Oči nám odhalí jen to, na co dohlédneme. Proto je velkou a nedílnou součástí orientačních schopností i prostorové slyšení. Ve tmě nebo při zhoršené viditelnosti se sluch dokonce stává hlavním orientačním smyslem.

7. Lidé, kteří dobře slyší, jsou schopní

Sluch je aktivní čtyřiadvacet hodin denně a kontroluje mnoho různých oblastí života, aniž bychom k tomu museli vědomě přispívat. Pokud sluch upadá, člověk hůře rozeznává nebezpečí, špatně se orientuje nebo nerozumí řeči v hlučném prostředí. Koncentrace na konverzaci s ostatními nebo na zvuk z jednoho určitého zdroje vyžaduje více pozornosti a energie. Sluchadla ale napomáhají k bezchybnému poslechu a porozumění.

Signia a další výrobci sluchadel proto usilují o neustálou prevenci. Ta zahrnuje osvětu o důležitosti sluchu a nebezpečích jeho ztráty. Odborníci na sluch nabízí mnoho služeb, od bezplatného preventivního testu sluchu až po přizpůsobení sluchadel na míru nositeli.

Pokud si myslíte, že máte se sluchem potíže, můžete začít naším rychlým online testem. A vyhledávání lékařů Vám pomůže najít odborníka ve Vaší blízkosti.

Zdroje informací: FGH Germany
No Fields Found.