X
Pět hlavních tipů na zimu pro uživatele sluchadel. Od toho, jak se vyhnout nepříjemným nehodám po rady, jak se sluchadly cestovat.
2019-02-07

Štítky

5 tipů jak na sluchadla v zimě

Pokud máte sluchadlo, může pro Vás být zima náročná, obzvlášť při cestování, zimních sportech či velkých rodinných setkáních. Následujících pět tipů Vám pomůže přežít zimu bez úhony.

Pokud nesnášíte horko, zima je pro Vás  splněný sen a dává Vám spoustu možností, jak si ji užít. Chladné počasí a příval zimních radovánek však může způsobovat potíže těm z nás, kteří nosí sluchadla.

Abyste si mohli zimní dovolenou užít naplno, je důležité, abyste ani sobě ani svým blízkým nic nekomplikovali. Ať se rozhodnete zimu trávit jakkoliv – svátky s rodinou, cestování do odlehlých krajů, zimní sporty – následující tipy Vám pomohou, abyste si volný čas maximálně užili.

Přečtěte si následující užitečné tipy jak na sluchadla v zimě, které Vám pomohou ke spokojenému trávení svátků a dovolené.

Dbejte v zimě na svůj sluch

Zdravý sluch je pro nás důležitý v každé roční době. Ať tuto zimu trávíte již se sluchadly nebo je právě nepoužíváte, je důležité vědět, jak jste na tom se sluchem.

Chladné počasí a vlhkost mohou sluchadla poškodit, obzvlášť když je zanedbána pravidelná údržba. Když ze zimy venku vejdete do teplé místnosti, nezapomeňte si svá sluchadla otřít a ujistěte se, že se v nich nehromadí vlhkost.

Pokud uslyšíte praskání nebo oslabený zvuk, pečlivě svá sluchadla vysušte buď v eChargeru nebo kelímku se sušícími tabletami.

Pokud nic na vysoušení nevlastníte, bylo by dobré do takového příslušenství zainvestovat právě tuto zimu. Tato zařízení Vám pomohou zbavit sluchadla veškeré nadbytečné vlhkosti a vyhnout se tak poškození vnitřních funkcí Vaší sluchové pomůcky.

Zima může přitížit nejen uživatelům sluchadel, ale i osobám trpícím tinnitem. Chlad může zhoršit jeho symptomy. Pokud slyšíte hlasité cvakání, zvonění či hučení v uších, může to být varovný signál, že si potřebujete udělat test sluchu.

Pro více informací o tinnitu a o tom, jak jej může chladné počasí zhoršit, navštivte naši stránku s informacemi o tinnitu či další články v sekci Novinky.

Cestujte připraveni

Pokud tuto zimu plánujete cestovat letadlem, je důležité vzít v potaz Vaše sluchadla. Vaše plány na dovolenou může narušit řada nepříjemností, například když si zapomenete důležité součástky, ztratíte příslušenství nebo vyberete špatné sedadlo.

Vytiskněte si letenky s předstihem, vezměte si na letiště doprovod, který Vám pomůže se v tom hluku zorientovat a ujistěte se, že nesedíte u nouzového východu.

Před cestou navštivte audiologického specialistu a ujistěte se, že jste správně připraveni. A nezapomeňte na příslušenství! Mikrofony, pomůcky pro čištění a vysoušení sluchadel a baterie do zásoby – to vše byste měli mít u sebe v příručním zavazadle. Pokud by se Vám ztratily kufry, budete mít tyto základní pomůcky vždy po ruce.

Pokud cestujete do zahraničí a máte dobíjecí sluchadla, nezapomeňte se informovat, zda potřebujete adaptér, a případně si jej sbalit. Také se ujistěte, že vaše nabíječka i přenosné baterie jsou bezpečně uloženy.

Pokud se chcete o létání se sluchadly dozvědět více, přečtěte si náš článek s tipy pro komfortní let. Dozvíte se, jak se připravit na cestu tak, aby proběhla hladce.

Sportujte bezpečně

Pokud se rádi věnujete zimním sportům, nejspíš potřebujete používat svá sluchadla v chladném počasí. Někdo si před lyžováním či sáňkováním sluchadla sundává, ale to může být nebezpečné. Je důležité se na sport dobře připravit, obzvlášť pokud daná aktivita probíhá v přírodě.

Ale stejně nebezpečné může být i to, když byste svá sluchadla ztratili nebo poškodili. Abyste svá sluchadla ochránili, je důležité investovat do správného vybavení a pokrývky hlavy. Mnohé firmy nabízí šňůrky či pokrývky sluchadel, které je zbaví vlhkosti a zabrání jejich ztrátě.

Sluchadla může udržet na místě i čelenka nebo čepice, které navíc mohou absorbovat pot. Pro intenzivní sporty jako hokej nebo lyžování je možné koupit si na internetu speciální helmu, která vyhovuje uživatelům sluchadel.

Sluch je při sportu nepostradatelný a tak je důležité sluchadla zajistit tak, aby Vám mohla bezpečně pomáhat.

Svátky se sluchadly

Svátky jsou důležitou součástí zimy, takže si je přirozeně všichni chceme užít. Ale večírky a rodinná setkání mohou osobám trpícím nedoslýchavostí způsobovat potíže. Velké večeře a oslavy však není nemožné zvládnout, jen je potřeba znát pár dobrých tipů.

Dobrým způsobem, jak si zajistit, že nepřijdete o konverzaci u stolu, je mít s sebou doprovod. Také můžete o svých potížích se sluchem informovat hostitele a zdvořile jej požádat, zda je možné Vám vyjít vstříc.

Určené tiché místo a klidná konverzace jsou dobré způsoby, jak brát ve společnosti ohled na někoho se sluchovou ztrátou. Takové prostředí vyhovuje i lidem s úzkostí nebo osobám, které stresuje hlučné prostředí.

Zvažte dobíjecí sluchadla

Nošení sluchadel v zimě může být problematické, obzvlášť pokud používáte zinkovzdušné baterie. Suchý chladný vzduch snižuje napětí v baterii, která pak musí vynakládat větší úsilí na to, aby dodávala energii do Vašeho sluchadla. Baterie se tak rychleji opotřebují a je potřeba je mnohem častěji měnit.

Mnozí uživatelé sluchadel se chtějí vyhnout neustálému kupování a vyměňování baterií a dávají přednost dobíjecím sluchadlům. Večer jednoduše uloží sluchadla do nabíječky a ráno jsou zase připravena k použití. Nemusí tak věnovat čas, energii ani peníze na to, aby si po několika týdnech znovu pořizovali baterie.

Sluchadla Pure primax (řada 7px, 5px a 3px) a Motion SX primax patří k dobíjecím modelům značky Signia a nabízí řadu dalších pokročilých funkcí jako možnost připojení k řadě zařízení pro přenos zvuku.

Přihlásit se k odběru novinek